Home / Nasıl Yapılır / 4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

Günümüzde telekomünikasyon teknolojileri günden güne artış göstermektedir. Doğal olarak tüm Dünya’da olduğu kadar ülkemiz sınırları içerisinde de haberleşme sistemleri fazlası ile ihtiyaca dönüşmektedir. Sevdikleriniz ile görüntülü konuşmanın yanı sıra hiçbir kesinti sorunları yaşamamanız teknolojinin kademe atlamasıyla birlikte mümkün bir hale gelebiliyor. En son yeniliklerden biri olarak göze çarpan 4.5 G’ye geçmek bir kullanıcı için yoğun çaba sarf etmiş olduğu yeni haberleşme sistemlerinden birisidir. Kablosuz teknoloji olarak ön plana çıkan 4.5 G sistemi ile hızlı ve etkin haberleşme kanallarına ulaşabilmektesiniz.

Diğer GSM standartlarında hücresel ağ kullanıma sahip olan 4G teknolojisi, günlük haberleşme ihtiyaçlarınızın karşılanmasına en iyi şekilde katkı sağlıyor. 2v3 3 G sistemlerinden daha fazla veri hızına sahip olan 4G, dünya çapında çalışabilirlik bandı sayesinde donma, kesinti ve pürüzlü görüntülerden sizleri kurtarabiliyor, kaliteyi iyileştiriyor.
Peki, bu denli önemli olan 4G teknolojisine geçiş nasıl yapılır diye merak edenler için şu şekilde açıklama yapmamız da mümkün olacaktır.

Vodafone, Turkcell ve Avea için de 4.5 G’ye geçiş tamamen ücretsiz olacaktır. Yeni nesil şebeke teknolojisine hızlı bir şekilde geçiş yapabilmeniz adına ister SMS İsterseniz de çağrı merkezleri seçeneğine başvurarak 4.5 G teknolojisinden de gönül rahatlığı ile yararlanmaya başlayabilirsiniz. 3G Kullanıcıları da bant genişliğini yükselterek dördüncü nesil teknolojiye geçebilmek adına çağrı merkezlerine başvurarak 4.5 G teknolojisi hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz beyan etmesi yeterli olacaktır. Bu sayede hem ucuz hem de kaliteli olan bu ağı rahatlıkla kullanmış olacaksınız. Tabiki bunu her cihaz ile değil sadece 4.5G uyumlu telefonlar ile yapabileceksiniz.

Vodafone 4.5G’ye Nasıl Geçilir?

4.5G’ye Nasıl Geçerim?

Arkadaşlar bunuda araya ekleyelim dedim, yakın zamanda gelen bir mesaj. Umarız sizlere faydamız dokunur. Vodafone 4.5G’ye geçiş mesajı aşağıda ki gibidir.

Eğer ki 4.5G’ye nasıl geçerim sorunuza cevap bulamadıysanız lütfen konuya yorum yazın ki aklınızda ki soru işaretlerini kaldıralım.

4.5G Nedir?

4.5G, 3G’ye oranla çok daha hızlı, altyapı maliyeti olarak çok masraflı, data taşıma kapasitesi oldukça yüksek ve bekletme süresi en düşük seviyede olan yeni nesil internet optimizasyonu sunan ileri teknoloji bir telekomünikasyon hizmetidir.

4.5G Uyumlu Sim Kartlar Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

Eğer ki kullandığınız Sim Kart 4.5G uyumlu değilse kullandığınız operatörün herhangi bir bayisine giderek dakikalar içinde yeni sim kartınızı alabilirsiniz. Ayrıca 31.01.2016 tarihine kadar bu değişikliği gerçekleştirirseniz anında 1 ay kullanabileceğiniz 1 GB Hediye internet kazanacaksınız. Sonrasında ise hem hediye kazanamayacaksınız hemde ücret talep edilebilecek. Son tarihi geçirmeyin derim.

4.5G Uyumlu Sim Kart Ne Kadar?

4.5G uyumlu sim kart fiyatı henüz netlik kazanmadı çünkü şu anda ücretsiz değişim yapılıyor. Tabiki bu değişiklik için 4.5G uyumlu telefon sahibi olmanız gerekiyor. Tüm operatörler şu an ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Bunun için son geçerlilik tarihini ise yukarıda belirttik.

Hangi Telefonlar ve Cihazlar 4.5 G ile Uyumlu?

Öncelikle belirtmek isterim ki arkadaşlar, biz bu geçiş için gerçek anlamda gerideyiz. Zira ABD’de 2009-2010 yılından itibaren 4G sistemi ve altyapısı kullanılıyor. Bu yüzden iPhone 5 ve üstü tüm modeller ile iPad Air serisi tabletler de hiç sorun yaşamadan 4.5G geçişi yapabilirsiniz. Samsung, iPhone, LG ve Sony gibi cihazlar için aşağıda ki listede olanlar geçerlidir.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

Bir cevap yazın