Home / İş Alanları / Az sermaye ile yapılacak işler nelerdir
Az sermaye gerektiren iş fikirleri

Az sermaye ile yapılacak işler nelerdir

Az sermaye ile yapılacak işler nelerdir

Az sermaye ile başlayıp büyütüp para kazanabileceğiniz işler hakkında araştırmalar yaptık. Az sermaye ile yapılacak işler nelerdir sorusunun cevabını yazımızda cevaplamaya çalışacağız. Araştırmalarımız sonucunda, az sermaye ile yapılacak 7 iş alanı keşfettik. Az sermaye ile yapılacak işler, çalışmanıza bağlı olarak kısa sürede büyütülebilecek işlerdir. Şimdi bu iş fikirlerini tanıyalalım.

1)  Ekmek Fırınları 

Az sermaye ile para kazanabileceğiniz en kolay işlerden birtanesidir. Ekmek herkesin ihtiyacı olduğunu ve gelecekte sürekli gelir getirebilecek garantili iş sektörü olduğunu düşünüyoruz. Ekmek insanların vazgeçemiyeceği gıdaların başında yer almaktadır. Hayatımızda önemli rolü olan ekmek, bizim ekmek fırını açmamız için önemli bir seçenektir.

İş fikirleri ekmek fırını
İş fikirleri ekmek fırını

2) Bayan ve Erkek Kuaförü

Bayan ve Erkek kuaförü işletmesi az sermaye isteyen hayatın vazgeçilmez sektörlerinden bir tanesidir. Saç ve sakal sürekli kendini yenileyen ve uzayan bakım isteyen, insanların sürekli ihtiyaç duyduğu olan iş alanıdır. Bazı kişiler haftada bir saç, sakal bakımına gitmekte, bazıları ayda gitmektedir. Özellikle bayanların saç şekline ve bakımına modayı takip ederek değişiklik için, bayan kuaförlerine sürekli gittiğini düşünürsek, vazgeçilmez bir iş alanı olduğunu, geleceğinin parlak ve garantili olduğunu söyleyebiliriz.

bayan ve erkek kuaförü
Bayan ve erkek kuaförü

3) Cafe Açmak

Cafe açarak, aklınızın almayacağı paralar kazanabilirsiniz. Cafeye gittiğinizde içtiğiniz çayın fiyatının 3.5 TL olduğunu biliyoruz. Bir bardak içilen çayın maliyetinin ne kadar olduğunu hesap edersek çok paralar kazanabileceğimizin sonucunu çıkarmış oluruz. Çay fiyatlarının çok hareketli ve popüler yerlerde daha pahalı satılması sektörün ne kadar kazançlı olduğunun cevabıdır.

Cafe açmak
Cafe açmak

4) Döner Satmak

Döner dükkanı açarak zengin olan yurt dışı ve yurt içinde birçok haber okumuş ve duymuşsunuzdur. Döner dükkanı açanların kısa sürede büyüyüp ek şubeler açtığını araştırmalarımız sonucu öğrenmiş bulunduk. Döner hızlı servis edilen ve vakti kısıtlı olan insanların özellikle tercih ettiği bir üründür. Kısa sürede dönerci işine başlayıp ek şubeler açanların olduğu bu sektör kısa sürede sizi zengin edebilir.

Dönerci
Dönerci

5) Çocuk Giyimi 

Çocuk giyimi herkesin en fazla alışveriş yaptığı iş alanlarından bir tanesidir. Herkes kendi giyim ihtiyaçlarını ertelerken çocuklarının giyim ihtiyaçlarını öncelikle yerine getirir. Çocukların giyim ihtiyaçları yetişkinler gibi yıllık olarak giderilmediğini biliyoruz. Çocuklar sürekli geliştiği için giyim kıyafetleri sürekli kısalıp daralmaktadır ve kıyafetlerin sürekli yenilenmesi gerekmektedir. Çok fazla hareketli olan çocuk giyim sektörü yapılabilecek en güzel getirisi olan iş alanlarından birisidir. Özellikle tavsiye edebileceğimiz sektörlerin başında yer almaktadır.

Çocuk giyimi mağazası
Çocuk giyimi mağazası

About Mehmet

Bir cevap yazın