Home / İnternet / Bilgisayar Devri Kapanıyor Mu ?

Bilgisayar Devri Kapanıyor Mu ?

Yeni yapılan araştırmalara göre bilgisayarlarda satışların düşüşte olduğunu söylemiştim.Bir önceki konuda bu konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Her ne kadar taşınabilir bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar masaüstü bilgisayarlara gölge düşürüp aynı işlemleri yapma sebebi ile masaüstü bilgisayarların satışlarının azalmasına sebebiyet versede masaüstü bilgisayarlar yüksek hızda işlem yapmak isteyenler için çok önem taşımaktadır.Bu yüzden satışlarının düşükte olsa hayatımızdan kesinlikle sonsuza kadar çıkacağını kimse söyleyemez.

Ama açıklanan rakamlar masaüstü bilgisayar sevenler için çok üzücü. %15 gibi bir düşüş yaşanılan masaüstü bilgisayar satışlarında yok oluşun başlangıcı mı acaba diye düşünmeden de edemiyor insan?

Kullanıcılar bu düşüşün masaüstü bilgisayarların dolayısıyla üreticilerin fiyatları pahalıya satmasına da yoruyor.Yeniliksiz ürünler geliştiren masaüstü bilgisayar parçası üreticileri, pahalı ve yüksek performansı düşük fiyata sunmayan şirketler bu düşüşü hızlandırıyor.Ve insanlar daha düşük paralara aynı işini görebileceği tablet, yada laptoplara yöneliyor e haksızlar da sayılmazlar.

Bu kadar düşüşe rağmen hiç bir şey yapmadan bekleyen bilgisayar parçası üreticilerine laf söylememek olmaz.Düşüncem bir an önce daha uygun fiyatlı ürünler yapıp yüksek performansı yapabileceği en minimum karlı satışlı şekilde yapıp hem kendisini sürümden hem de bizleri tekrardan tabletleri köşeye atıp 16 gb ramli 4 gb ekran kartlı masaüstü bilgisayarlara yönlendirirler de böylece yine masaüstü bilgisayarlar popülerliğine ve güzel görselliğine kavuşur.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarınızı bu konunun altına yazabilirsiniz itinayla okunup cevaplanacağı hakkında hiç bir şüpheniz olmasın 🙂

About

Check Also

Donald Trump’tan Bilgisayarlar Güvenli Değil

Geçtiğimiz günlerde bir kutlama partisinin başında konuşma yapan Donald Trump çok ilginç iddialarda bulundu. Abd’nin …

One comment

  1. Why does this have to be the ONLY reballie source? Oh well, gj!

Bir cevap yazın