Home / İnternet / Bilgisayar Oyunları Zekayı Geliştiriyor

Bilgisayar Oyunları Zekayı Geliştiriyor

Yeni yapılan araştırmalara göre Amerika Birleşik Devletlerinde 50 ile 60 yaş arasındaki insanlara bir süre bilgisayar oyunu oynatılıp bu araştırmalar yapıldı.50-60 yaş arasındaki insanlarda hiç bilgisayar oyunu oynamayan insanlara göre zeka geriliği daha az çıktı.

Amerika da bir üniversitenin aldığı konu da Bilgisayar oyunları özellikle yaşlı insanlarda zeka geriliğini engelliyor.Unutkanlığı azaltıyor ve beyni dinç tutuyor.

600 den fazla kişide bu araştırmaları yapan bilim adamları.Ayrı gruplara ayırdığı kişilerin bazılarına trafikte araba sürme oyununu oynattı.Bazılarına da bilmeci oyunları ve örgü modelleriyle ilgili oyunlar oynattı.

10 Günün sonunda her gün belirli saatlerde bilgisayar oyunu oynayan yaşlılarda zeka geriliği engellendi.Trafikte araba sürme oyunu ile görüş alanları genişletildiği ve daha dikkatli davrandıkları gözlemlendi.Bilmece çözenlerde ise daha pratik zeka seviyesinin arttığı gözlemlendi.Ve hızlı düşünme yeteneğinin de kazanıldığına değinen bilim adamları katılımcı grupların ilk başlardaki zamanlarına göre %70 hızlanıp daha hareketli olduğunu açıkladı.

Antrenman moduna katılan gruplardan ise bütün bu süreçlere daha hızlı adapte olduğu gözlemlendi.Ve çok olumlu sonuçlar alındı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı konunun altına yorum yapabilirsiniz..

About

Check Also

Donald Trump’tan Bilgisayarlar Güvenli Değil

Geçtiğimiz günlerde bir kutlama partisinin başında konuşma yapan Donald Trump çok ilginç iddialarda bulundu. Abd’nin …

One comment

  1. Great arclite! I loved the insight and advice given. Plus, your blogging style is very pleasing to read. If you have time please check out my brand new website and tell me what you think.

Bir cevap yazın