Home / Nasıl Yapılır / Bilgisayar ve Telefon Ekranı Temizleme

Bilgisayar ve Telefon Ekranı Temizleme

Sık kullandığımız haliyle zamanla pislenen, kirlenen bilgisayar ve telefon ekranlarını nasıl temizleriz ?

Artık gözümüz kulağımız olan hatta tüm dünyanın böyle olduğu ürünler olan telefon ve bilgisayar ekranları temizlemek hem görsel anlamda hem de daha uzun ömürlü olması adına önemli.

Bazen yemek yiyoruz bakterili daha yıkamadan hemen ekrana dokunuyoruz.Yolda yürüyoruz yoldaki tozlar ekrana geliyor.Bazen yere düşüyor ekranlarımız hasar alıyor kirleniyor. Bunları sabaha kadar sayabilirim özellikle klavyelerde ki pislikler hooff.

Peki ekran temizliği nasıl yapılır ? Nesi var ya bir ıslak mendille silerim biter diye mi düşünüyorsunuz ?

Yanlış düşünüyorsunuz. Islak mendiller ilk sildiğiniz de ”Miss gibi oldu” görüntüsü verse de 1-2 dakika sonra ıslaklığın kuruması ile ekrana daha fazla toz yapışacaktır.İşin bir de donanımsal boyutu var ıslak mendilin içinde bulunan bir sürü madde alkol vs telefonunuza sızıp zarar verebilir.

En temizi cam bezi ve su bence en pratiği budur.Ama söz konusu ekran olduğundan cam bezini çok fazla ıslatmamak ve ekranı silerken çok bastırıp ekranı ağlatmaya gerek yok 🙂

Hafifçe silmek yeterli.

EKRAN TEMİZLEME BEZLERİ : Bazı teknoloji mağazalarında ve gözlük kullanan kişilerde görürsünüz.Ekran ve gözlük gibi önemli hassas ve leke kabul etmeyecek camları silmeye yarayan bu bez.Ucuza çoğu mağazalarda satılmaktadır.İçerisindeki özel maddeler dolayısıyla lekeleri hemen kaldıracaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bu konunu altına yapabilirsiniz..

About Atalan Atalan

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. Nao te falei das musicas “do nada” no episodio 5??? Aquela parte da Karen cantando e se arrumando passou no fast forward aqui em ca2a8#&s30;E a Julia, realmente, tem o pior timing de todos!Ainda nao engoli o Ellis, e ate to torcendo pra Ivy perder espaco, nao gosto de gente xiliquenta!

Bir cevap yazın