Home / Donanım / Bilgisayarda İki Antivirüs Çalışır Mı?

Bilgisayarda İki Antivirüs Çalışır Mı?

Bugün ki yazımızda güvenliğe önem veren kullanıcılar için aynı bilgisayarda veya telefonda iki farklı antivirüs kullanılabilir mi sorusunun cevabından bahsedeceğiz..

Öncelikle sorunun net cevabı : Çalışır ama önerilmez çünkü her antivirüs sisteminin çalışma sistemi farklı olacağından uyumsuzluk çıkartabilir. Ve bilgisayar antivirüsleri yüksek boyutlu programlar olduğu için birden fazlası bilgisayarınızı yavaşlatıp ısınmasına sebep olabilir.

Telefonda ve bilgisayarda aynı anda iki virüs programı çalışır mı?

Aynı şekilde yukarıda yazdığım önerilen telefonlar içinde geçerli.Çünkü telefonumuza iki antivirüs uygulaması yüklersek ikisinin de boyutu yüksek olacağından telefonumuz balon gibi şişecek ve yavaşlayacaktır.İki antivirüs programı zaten bilgisayara, yada telefona virüs girmiş kadar yavaşlatacaktır.Bu yüzden önerimiz beğendiğiniz bir tane antivirüs programını iyice kullanmayı öğrenip devamlı onu kullanmanız.

Önerilerim ise ; Kasperskype, Combofix, Nod32 gibi virüslerin en tehlikelisi olan trojanlara karşı gelişmiş tarama yapma özelliği olan programlar olucaktır.Bit defender programı da çok iyidir ama biraz yüksek boyutlu olduğu için bilgisayarınızda diğerlerine göre kasma yapabilir, eğer ki bilgisayarınız hızlıysa öneririm.

About

Check Also

Bilgisayarımı Hızlandırmak İstiyorum

Bilgisayarımı Hızlandırmak İstiyorum. Şunu belirtmek istiyorum bilgisayarlarımızın yavaşlığı donanımdan kaynaklanmıyorsa kullanıcıdan kaynaklanan sorundur yavaşlık.Evet donanım …

One comment

  1. The voice of ralnyiatito! Good to hear from you.

Bir cevap yazın