Home / Nasıl Yapılır / Bilgisayarım Çok Ses Yapıyor !

Bilgisayarım Çok Ses Yapıyor !

Bilgisayarınız çok ses mi yapıyor ? Artık dayanamıyor musunuz ? Çözümü basit tabi bilgisayarınızı pencereden atıp kırmadıysanız…

Bilgisayarlar son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte büyük gelişmeler yaptı ve fanlar özellikle belirli markaların intel gibi büyük üretim yapan markaların ürünleri yüksek özelliklere sahip bir hale geldi.

Ancak yine de bazı bilgisayarların sesleri dayanılabilir gibi değil !

Öncelikle problemi öğrenelim.Bilgisayarımız sürekli mi sesli ve gürültülü çalışıyor ? Yoksa bazı programları örneğin : Antivirüs programları gibi bilgisayara yük bindiren programları çalıştırınca mı gürültülü çalıştırıyor ? Bunun bir farkına varıp ona göre çözüme gitmemiz gerekli.

Diğer bir konu ise bilgisayarınızın içi çok tozlanmış olabilir ?  Bunun da çözümünü burda ; http://www.karmateknoloji.com/bilgisayar-kasasini-temizleme/   Anlatmıştık.

Yukarıdaki anlatılanları yapıp bilgisayarınızın tozunu aldıysanız ve yinede bilgisayarınız yüksek sesle çalışıyorsa üzgünüm bilgisayarınızın içerisinde ki fanı değiştirmenin vakti geldi.Fakat iyi haber ise Fanlar pahalı ürünler değildir.

Şöyle de bir detay var bazı bilgisayarlarda 2 adet fan olabiliyor.Gürültüyü 1 tanesi de yapabiliyor o yüzden güzel bir teknik destek veren mağazaya veya mahalledeki bilgisayarcı dükkanına gidip bu durumu anlatın ve bu problemin hangi fandan kaynaklandığını çözün.Dediğim gibi ucuz parçalar olduğu için ve 2-3 yılda bir değişmeye gerek olduğu için çokta üzülecek bir durum değil.

Peki ya Laptop kullanıcıları Ne Yapsın ?

Laptop kullanıcıları laptopun içini açtığı anda garantisinin iptal olduğunu biliyodur umarım.Çünkü laptopun içini açıp fanı temizlemek gibi bir hataya düşüp bu işi kendiniz yaparsanız laptobunuzun garantisini iptal ettirirsiniz.O yüzden Laptop kullanıcıları için Soğutucu kullanmakta fayda var.

Laptop kullanıcıları için şöyle de bir not düşeyim ; Laptopun içini açmak için uzman gerekli lütfen bilmiyorsanız böyle bir işe girişmeyin.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. என் கருத்தையே பதிவு செய்துள்ளது கட்டுரை. நன்றி.இன்னொரு விஷயம்… கட்டுரையாளர் (?) அருள் எழிலன் பெயரிலேயே ஒருவர், பலரிடமும் விரும்பத்தகாத வார்த்தைகளை வீசுகிறார்… சென்னை புலலியூர் அருகே .இந்த à Â•à®Ÿà¯à®ŸÃ¯à®°à¯ˆà®¯à®®¾Ã Â®Â³Ã Â®Â°Ã Â¯ÂÃ Â®Â®Ã Â¯Â, அவரும் ஒருவர்தானா? அல்லது மல்ட்டிபில் பர்சனாலிட்டியா? அல்லது தனித்தனி ஆட்கள்தானா?அவரை நம்பி பேசலாமா? கூடதா? பயமும், ஆசையுமாய் இருக்கிறது.

Bir cevap yazın