Home / Nasıl Yapılır / Cezaevinde gizlice PC yaptılar!

Cezaevinde gizlice PC yaptılar!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir polis raporuna göre 2015 yılında Ohio‘daki bir hapishanede inanılması oldukça güç bir olay yaşandı!

Rapora göre 5 mahkum hapishane içerisinde gizlice bir bilgisayaroluşturmayı başardı. Birinci bilgisayarın ardından yaptıkları ikinci bilgisayarı da çalıştırmayı başaran mahkumlar bununla da yetinmeyen mahkumlar bilgisayarları internete bağlamayı da ihmal etmedi.

Uyuşturucu tarifi, vergi kaçırma, yasadışı içeriklerin temini gibi işler yapan mahkumlar internet kullanımını abartınca cezaevindeki ağ yöneticisi tarafından farkedildiler.

17-04/16/jail_04.jpg

Eski bir çalışanın kimliğiyle internete bağlanan mahkumların kullandıkları bilgisayarları da tanımlamayan ağ yöneticisi, durumu yetkililere bildirmesiyle birlikte mahkumların internet macerası da son bulmuş.

Bilgisayarda yapılan inceleme sonucunda bazı mahkumların kimlik bilgilerinin çalındığına ve cezaevinin bazı sistemlerine erişim sağladıkları da belirlenmiş. Trajikomik olayın ortaya çıkmasıyla birlikte günümüz suçlularının artık sadece interneti kullanarak bile suç işleyebildiklerini görebiliyoruz.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın