Home / İnternet / Cinayeti Facebook’ta yayınlayan zanlının yakalanması için 50 bin dolar ödül!

Cinayeti Facebook’ta yayınlayan zanlının yakalanması için 50 bin dolar ödül!

170417-facecinayet.jpg

ABD polisi işlediği cinayeti Facebook’tan yayınlayan şüpheliyi arıyor. Yakalanmasını sağlayacak bilgi için 50 bin dolar ödül konulan ve arama çalışmaları ülke geneline yayılan zanlı konusunda bazı eyaletlerin sakinlerine dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.

Steven Stephens canlı yayınladığı cinayetten önce de 13 kişiyi öldürdüğünü belirtmişti. 
Steven Stephens canlı yayınladığı cinayetten önce de 13 kişiyi öldürdüğünü belirtmişti. 

ABD’nin Cleveland kentinde işlediği cinayeti sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan canlı yayınlayan şüpheli, ülke geneline aranmaya başlandı.

“Kan donduran” cinayetin üzerinden bir gün geçmesine rağmen 37 yaşındaki zanlı Steven Stephens’ı yakalamayı başaramayan Cleveland polisi, aramalarını ülke genelini kapsayacak şekilde genişletti.

Cleveland Polis Şefi Calvin Williams, Cleveland Belediye Başkanı Frank Jackson ile düzenlediği basın toplantısında olayın ardından şüpheliye ait cep telefonunun sinyallerinin kesildiğini bildirdi.

“Stephens’ı bulana kadar altına bakılmadık tek taş bırakmayacağız.” diyen Williams, Stephens’ın Ohio eyaletini terk edip etmediğine dair ellerinde bir delil bulunmadığını dile getirdi.

Katil zanlısına teslim olma çağrısında bulunan Belediye Başkanı Jackson ise Stephens’ın yakalanmasını sağlayacak bilgi için 50 bin dolar ödül vereceklerini açıkladı.

Stephens’ın “tehlikeli olduğu” yönündeki uyarılarını tekrarlayan Williams ve Jackson, onun gidebileceği Pensilvanya, New York, Indiana ve Michigan eyaletlerinin sakinlerini dikkatli olmaları konusunda ikaz etti.

DAHA ÖNCE 13 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ BELİRTMİŞTİ

Steven Stephens’ın “kan donduran” cinayeti Paskalya Bayramı’na rastlayan geçen pazar günü Cleveland’ta işlemişti.

Kız arkadaşı Joy Lane ile tartışan Stephens, Facebook’tan canlı yayınladığı telefon konuşmasında 13 kişiyi öldürdüğünü belirtmiş, daha sonra da yol kenarında durdurduğu 74 yaşındaki Robert Godwin adlı siyahiyi silahla vurarak öldürmüştü.

About Atalan Atalan

Check Also

Donald Trump’tan Bilgisayarlar Güvenli Değil

Geçtiğimiz günlerde bir kutlama partisinin başında konuşma yapan Donald Trump çok ilginç iddialarda bulundu. Abd’nin …

Bir cevap yazın