Home / Teknoloji / Dünyanın en iyi ekranı bu telefonda!

Dünyanın en iyi ekranı bu telefonda!

Samsung’un Nisan ayının sonunda piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni amiral gemisi Galaxy S8, DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi. Peki ekran nasıl test edildi?

Galaxy S8 en iyi ekranlı akıllı telefon!

Renk isabetliliği ve kalibrasyonu konusunda ekranları test etmesiyle tanınan DisplayMate, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8‘in ekranına bugüne kadar verdiği en yüksek notu vermiş durumda. A+ olarak adlandırılan bu notu daha önce alabilen hiçbir cihaz bulunmuyordu.

17-04/05/galaxys8.png

Samsung’un tüm görsel öğeler barındıran cihazları (Akıllı telefonlar ve televizyonlar gibi.) her zaman mükemmel görünen ekranlara ve capcanlı renklere sahip olmuştur. Bu durum Galaxy S8 ile de değişmeyecek gibi görünüyor. Hatta Galaxy S8’in bu işi bir adım ileri götürdüğü söyleniyor.

Samsung’un Infinity Display’i ile birlikte bu ünvanı kaybetmeyeceğine de kesin gözüyle bakabiliriz. Ekran parlaklığı konusunda da mükemmel bir iş çıkaran cihazın şu ana kadar en net ve parlak ekranlı akıllı telefon olduğu belirtiliyor.

Daha piyasaya dahi sürülmeden bu tarz bir ödüle layık görülmesi ile birlikte Galaxy S8‘in gerçek anlamda akıllı telefon ekranlarına yeni bir anlam kazandıracağını söylemek yanlış olmaz.

Bu arada Galaxy S8‘in ekranının HDR videolar konusunda da inanılmaz bir başarı sergilediğini söylememiz gerek. Zira akıllı telefonun HDR yetenekleri, 2016’da düzenlenen CES’te tanıtılan ve yeni yeni alışmaya başladığımız birçok HDR TV ile benzerlik gösteriyor.

About

Check Also

Nasa, Uzayda Bile Çalışan Bilgisayar Yaptı

Güneş sisteminin en sıcak gezegenlerinden olan Venüs gezegeninde araştırma yapmak çok zordu.Ama Nasa bu sorunu …

Bir cevap yazın