Home / Teknoloji / En yüksek performanslı akıllı telefon belli oldu

En yüksek performanslı akıllı telefon belli oldu

Şubat sonunda Barselona’da gerçekleştirilen MWC ve takip eden süreçteki etkinliklerle birlikte 2017 yılının üst seviye telefonları netleşmiş oldu. Şu anda Samsung Galaxy S8, LG G6, Huawei P10’un bu senenin en yüksek performanslı telefonları oldukları net. Dolayısıyla bu telefonlar her fırsatta performans, hız, batarya süresi ve diğer birçok fiziksel testte karşı karşıya geliyor.

Galaxy S8 – 7 Plus – LG G6 – Pixel – 3T Speed karşı karşıya!

Lidere selam dur: En yüksek performanslı akıllı telefon belli oldu

Videonun ilk dakikalarında tasarımla alakalı detaylardan bahsedildikten sonra performans kısmına geçiliyor ve teknik özelliklerden bahsediliyor. Listedeki G6, Pixel ve 3T Speed Snapdragon 821 yonga setiyle geliyor. Buna karşılık olarak Samsung tarafında ise Galaxy S8’de daha yeni nesil Snapdragon 835 yonga seti sunuluyor. Apple’da ise kendi çözümü A10’a yer veriliyor.

Açılış testinin lideri iPhone 7 Plus!

Lidere selam dur: En yüksek performanslı akıllı telefon belli oldu

Açılış testinde Apple A10 yonga setli ve 3 GB RAM’li iPhone 7 Plus ilk sırada geliyor. Ardından Snapdragon 835 yonga setli Galaxy S8 ikinci sırayı alıyor. Listenin devamında ise LG G6, 3T Speed ve Google Pixel var.

Tek çekirdekte lider iPhone 7 Plus, çift çekirdekte lider Galaxy S8!

Lidere selam dur: En yüksek performanslı akıllı telefon belli oldu

Geekbench Benchmark uygulamasıyla gerçekleştirilen performans testinde tek çekirdekteki performans lideri 3538 puanla iPhone 7 Plus. Ardından gelen puanlar birbirlerine çok yakın olmakla birlikte 3T Speed, G6, Galaxy S8 ve Pixel olarak sıralanıyor.

About

Check Also

Nasa, Uzayda Bile Çalışan Bilgisayar Yaptı

Güneş sisteminin en sıcak gezegenlerinden olan Venüs gezegeninde araştırma yapmak çok zordu.Ama Nasa bu sorunu …

Bir cevap yazın