Home / Nasıl Yapılır / Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Sosyal medyanın liderlerinden olan Facebook diğer sosyal medyalardaki Canlı Yayın özelliğini kendi bünyesine ekledikten sonra kullanıcıların hizmetine Canlı Yayın hizmetini sundu.Facebook kullanıcıları listelerindeki arkadaş,eş dost ve akrabalarına canlı yayın yaptığı zaman kullanıcının bildirim gidiyor.

Ancak bu durum bazen can sıkıcı hale gelebiliyor.Bu bildirimleri almak istemeyen, kısaca ”banane ya işim gücüm var” diye tepki verenler oluyor. Peki Facebook’ta canlı yayın bildirimleri Kapatma nasıl yapılır?

facebook canlı yayın bildirimleri ile ilgili görsel sonucu

Facebook kullanıcıları canlı yayınların özellikle haberdar olmak ve izlemek için alıyor.Ancak yukarda dediğim gibi rahatsız edici boyutlara geldiği zamanlar dada bu bildirimleri kapatmak isteniyor.

1. Adım Bildirimler sekmesini açıyoruz, Açılan bölümde menüde sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına tıklıyoruz.(Facebookda Profil de oturum açmış halde iken yapın bu işlemleri)

2.Adım : Bildirim ayarları menüsü çıkar karşımıza.Bu menüyle birlikte bildirim almak istenen kişiler ya da sayfalar belirlenir. Ancak burada önemli olan canlı yayın video paylaşımları.

3. Adım : Bildirimler menüsünde bulunan canlı videolar bölümünün yanında açık – kapalı sekmesi yer alıyor. İşte Kullanıcıların canlı video bildirimleri aldığına göre bu sekmede açık işareti aktif olmaktadır. Bu açık imlecini kapalı hale getirirsek. Bu bildirimin hemen alt tarafında yer alan tümü kapalı ya da önerilen kapalı sekmelerine de tıklanması mümkün

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. penso che tu abbia centrato in pieno il vero obiettivo. Non posso che concordare. Il progetto lo vedo poco rezlzaiabile e, se il motivo è quello che evidenzi, spero proprio non si realizzi mai!

Bir cevap yazın