Home / Donanım / Flash Belleğinizde Casus Yazılımı Olabilir !

Flash Belleğinizde Casus Yazılımı Olabilir !

Veri taşıma ve depolama özelliklerine sahip olan flash bellekler de artık tehdit sinyalleri vermektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hackerler de hareket halinde. Her gün yeni bir virüs çıkaran hackerler şimdi de flash belleklere casus yazılımı yüklüyor.

Casus programın özelliği, flash takıldığı an bilgisayarınızdaki bütün bilgileri alıp karşı tarafa gönderiyor. Bu şekilde istenen bilgilere kolayca ulaşılıyor.

Flaşh Belleğinizde Casus Yazılımı Olabilir 2

Bununla ilgili bir örnek olarak şunu verebiliriz; Rusya ve Afganistan’ın bilgilerine ulaşabilmek için dışarıda bu programların yüklendiği flashlar satılmaktadır. Bu şekilde ABD askerlerinin bilgilerine ulaşım sağlanmıştır ve karşı tarafın bundan haberi bile olmamıştır.

Örneğin; bir işyerinin bilgilerine ulaşmak isteyen insanlar toplu halde piyasaya bu bellekleri sunuyor ve siz de bunu bilmeden alıyorsunuz. İşyerinizde bu belleği bilgisayarınıza taktığınız an, bilgiler karşı tarafa geçiyor.

Flaşh Belleğinizde Casus Yazılımı Olabilir 3

Böylece siz bilmeden, bilgileriniz çalınmış oluyor ve yazılımı yükleyenler hedeflerine ulaşmış oluyorlar. Bu gibi sorunları yaşamamak için ayrıca bilgisayarınızda güncel antivirüs yazılımı yükleyin ve bir çok zararlı yazılıma karşı bilgisayarınızın güvenliğini sağlayın.

Eğer flash bellek almayı düşünüyorsanız, güvendiğiniz mağazalardan satın alınmayı tercih edin ayrıca paketli olmasına aldanmayın, mutlaka markası olan ve kaliteli ürünler tercih edin. Markası olmayan ürünleri almanızı önermeyiz.

About

Check Also

İyi Oyuncu Kasaları

Oyunlar artık hayatımızda büyük yer kaplamaktadır.Bu yüzden Oyunlar için alınan bilgisayarlar da çok gelişmekte olup …

Bir cevap yazın