Home / Nasıl Yapılır / İmei Atma Programı Resimli Anlatım

İmei Atma Programı Resimli Anlatım

Cep telefonuna imei atma işlemini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Çeşitli sebeplerle imei klonlamış veya yeniden imei atma işlemi gerektirecek durumlar söz konusu olabilir. Genellikle yurtdışından getirilen bazı cihazlara  imei atma işlemini uygularız . Bu işlem için çeşitli yazılımlar kullanarak yapabilirsiniz. Öncelikle elinizde bir imei numarası olaması gerekmekte çalıştığından emin olduğunuz eski  veya kullanmadığınız bir telefonunuzun imei numarasını kullanabilirsiniz.

İmei atma işlemi kesin olarak çözüm vermesini umut ederiz. Fakat cihaz ve model uyumluluğu söz konusu olabilir. Piyasada bulunan pek çok benzer yazılım bulunmakta bunlardan biri TGT MKT SN 2.0 Yazılımıdır. Belirttiğimiz bu yazılımı kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Yazılımın kullanımı kolay ve yazılım dosya boyutu oldukça küçük sadece yapılması gereken adımlar var bunların doğru bir şekilde uygulanırsa imei atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılım ile bilgisayar arası bağlantıların doğru yapılması iletişimin sağlanması acısından çok önemli serial port üzerinden sağlanan bağlantının doğru olması yazılımın doğru çalışmasını sağlamaktadır. Telefonunuzun USB Kablo üzerinden sağlayacağınız bağlantıyı bilgisayarınızın aygıt yöneticisine bakarak doğrulayın eğer bağlantıda problem söz konusu olursa yazılım imei atma işlemini doğru yapmamasına sebep verebilir bu sebepten serial bağlantı noktaların kontrollerini gerçekleştirin.

Cep Telefonu İle Bilgisayar Arasındaki Bağlantının Sağlanması Ve Kontrolü

Cep telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra Masaüstü – Bilgisayarıma Sağ Tıklayın – Yönete Tıklayın –   Karşımıza gelen bilgisayar yönetim ekranından Aygıt Yöneticisi kısmına gelin ve Bağlantı Noktaları ( COM ve LPT) Yazan alanı kontrol edin cep telefonunuzu kaçıncı port üzerinde görüldüğüne dikkat edin örnek olarak Com1, Com2, Com3 Şeklinde sayılar vardır cihazınızı kaçıncı port üzerinde görüldüğünü bulun.

Bilgsayarıma Sağ Tıklayın – Yönet – Ayğıt Yöneticisi –  Bağlantı Noktaları (COM ve LPT)

TGT MKT SN 2.0 İmei Atma Yazılımı

Aşağıdaki indir butonundan bilgisayarınıza yazılımı indir.

İNDİR

TGT MKT SN 2.0 İmei Atma Yazılımın Kullanımı 

OPTIONS Seçeneklerinden İmei Seçeneğini Seçin  ve Daha Sonra BAUND RATE Bölümünde İse 2G ve 3G Seçeneğini Seçin.

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (1)

Telefonunuz ve Bilgisayar Arasındaki Com Bağlantısını Seçin Yukarıda Örneğini Verdiğim Gibi Com1, Com2, Com3 Gibi

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (2)

Telefonunuzun İmei Adresini Öğrenmek İçin READ IMEI 1 Yazan Butona Tıklayabilirsiniz.

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (3)

Aşağıdaki Görselde Gösterilen Alana Yeni Tanımlamak İstediğiniz İmei Numarasını Yazın.

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (4)

Gerekli Alanları Doğru Bir Şekilde Seçtikten Sonra Start Butonuna Tıklayın.

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (5)

Yeni Tanımladığınız İmei Numarasını Kontrol Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Görselde Belirtilen READ IMEI 1 Yazan Yere Tıklayın.

İmei Atma Programı Resimli Anlatım (6)

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın