Home / Nasıl Yapılır / İnstagram Hesabım Çalındı Napabilirim ?

İnstagram Hesabım Çalındı Napabilirim ?

Merhaba instagram hesabı çalınan arkadaşım.Öncelikle konuyu uzatmadan direk derdini çözmen için sana hızlı şekilde anlatıma geçiyorum.

İnstagram’a başvurmamız gerek bunu nasıl yapacağımızı hemen anlatayım sana.

https://help.instagram.com/149494825257596

Bu menüden hesabını geri alman için İnstagram yetkililerinden ilgilenmelerini isteyebilirsin.Fakat bunun için biraz sabırlı ve azimli olman lazım çünkü yoğun talepler olduğu için seninle ilgilenmeleri 1-2 gün sürebilir.1-2 Gün içerisinde tekrardan yanıt alamaz isen bir daha bildirimi yap bazen sistemlerinde mesajlar arada kaynayabiliyor.

İnstagram Hesabımı Nasıl Güven Altına Alabilirim ?

1. Adım : Telefonunuza antivirüs yükleyin ve devamlı tarama yapın bilmediğiniz uygulamaları silin ve kesinlikle ne olduğunu bilmediğiniz 3. Parti uygulamalara güvenmeyin.

2.Adım : İnstagrama ve Facebook’a Twitter’a bilgisayardan da giriş yaptığını düşünürsek bilgisayarın güvenliği de sağlanmalı.Bir antivirüs de bilgisayar yüklenip tarama yapılmalı.

3. Adım : Bilgisayar ve Telefonda giriş yaptığınız sitelere dikkat edin sizden abuk-sabuk linklere tıklamanızı isteyen size ayda şu kadar ücret denilen tuzaklara kanmayın.

4. Adım : İnstagrama kendi uygulaması hariç başka harici bir yerden şifre ile oturum açmayın.Çünkü böyle de tuzaklı sistemler olabiliyor giriş yaptığınız da şifrenizi kötü ellere aktaran sistemlerden bahsediyorum.

instagram hacker ile ilgili görsel sonucu

Yine de dikkat etmeyip hesabımız kötü insanların eline geçerse verdiğim linkten geri alabilir şifrenizin çalındığını linkteki okuyuculara anlatabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT : HESABINIZ ÇALINDIĞI ZAMAN HESABINIZIN E-POSTA ADRESİNE BİR MAİL GELİR VE 2 SAAT İÇERİSİNDE İŞLEM YAPMANIZ GEREKTİĞİ SÖYLENİR.

ÖNEMLİ NOT 2 : İNSTAGRAM KULLANICI ADINIZ VE HESABINIZ SİZ SİLMEDİKÇE KESİNLİKLE SİLİNMEZ AYNI ŞEKİLDE DURUR O YÜZDEN DİKKATLİ KULLANMAKTA FAYDA VAR.

Kapatılan hesaplar tarafından geri açılma işlemi olmuyor o yüzden hesabınızı da kapatmadan önce düşünmeniz gerekmekte.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. कृपया प्रवीण à¤62à2381;व&#23¦7;#¤µेद&#&368; के स्थान पर प्रवीण त्रिवेदी कर दें !

Bir cevap yazın