Home / Nasıl Yapılır / Instagram Hesabını Şikayet Etme Yolları

Instagram Hesabını Şikayet Etme Yolları

Sizi rahatsız eden bir Instagram hesabını nasıl şikayet edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Sizi rahatsız eden, sizin fotoğraflarınızı kullanarak Instagram hesapları açan veya topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşündüğünüz Instagram hesaplarını şikayet etme olanağını yine Instagram sağlıyor.

Facebook’ta olduğu gibi şikayet ettiğiniz tüm hesaplar gereken özenle incelenip gerekli olan işlemler Instagram tarafından yapılmaktadır. Şikayet edilen hesaplara ilişkin incelemeler 24 saat içerisinde yapılmakta ve size geri dönüş sağlanmaktadır.

Şimdi gelelim bir Instagram hesabını şikayet etme işlemini nasıl gerçekleştireceğinize.

Instagram Hesabı Şikayet Etme

Bunun için size vereceğimiz linke tıklayarak gerekli işlemleri yapmalısınız.

https://help.instagram.com/contact/636276399721841 linkine tıklayıp Instagram yardım merkezi şikayet bölümüne direkt olarak geçiş yapabilirsiniz. Şimdi gelelim buradaki küçük formu doldurmaya. Burada, şikayet edeceğiniz hesabı belirtmeden önce şikayet gerekçenizi Instagram’a bildiriyorsunuz.

Eğer işletme veya firmanız ile ilgili bir sahte hesap açıldığını iddia ediyorsanız https://help.instagram.com/535503073130320 linkine tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir ve bu tip şikayetlerde nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çocuğunuzun hesabının taklit edildiğini düşünüyorsanız https://help.instagram.com/contact/723586364339719 linkine tıklayarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer, tanıdığınız bir kişi veya siz taklit ediliyorsanız gerekli seçeneği seçin ve daha sonra Instagram size bir Instagram hesabınız olup olmadığını soracak. Eğer Instagram hesabına sahipseniz

https://help.instagram.com/192435014247952 adlı linke tıklayarak nasıl şikayette bulunacağınızı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer bir Instagram hesabınız yoksa gerekli seçeneği seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran açılacaktır.

Instagram Hesabı Şikayet Etme Yolları 3

Burada gerekli bilgileri yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basın. Tüm işlemleri yaptıktan sonra bekleyebilirsiniz. Instagram size 24 saat içerisinde dönüş yapacaktır.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın