Home / İnternet / İnstagram İnternetsiz Kullanılacak !

İnstagram İnternetsiz Kullanılacak !

Sosyal medya’da mesajlaşma ve fotoğraf paylaşma uygulamasında Lider olan İNSTAGRAM yeni bir güncelleme yaptığını duyurdu.Peki bu güncelleme nedir ?

Sosyal medya günümüzde çok yaygın kullanılan araçlardan biridir.Sosyal medya kullanıcıları sanal ortamda fikirlerini özgürce arkadaşlarıyla takipçileriyle paylaşmaya yarayan bir araçtır.

Bu araçlar içerisinde en popüleri ve dünyanın kullandığı uygulamalardan biri instagram gündemi belirlemekle kalmayıp iletişimleri çok hızlandırmıştır.

Bu kadar dünya ve ülkemizde popüler olan instagram yeni bir güncelleme yaptı ve artık internetsiz olarak kullanmayı mümkün hale getirdi.Instagram uygulaması dünya üzerindeki gelişmekte ve çok kullanıcısı olan ülkelerde yeni bir güncelleme yaptı çevrım dışı özelliği aktif etti.Peki bu Çevrım Dışı Güncelleme Nedir ?
instagram ile ilgili görsel sonucu

Çevrım dışı yani internetle bağlantısı olmayan şekilde uygulamanın özelliklerini kullanmak demektir.İnstagram şimdilik bu özelliği bazı ülkelerde aktif etti.İnstagram uygulamasının şuan hazırda bulunan 600 milyon kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.Bunun çoğunluğu kendi ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerden olduğu için bu özelliği Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerde aktif etmekte.Peki internetsiz çevrım dışı şekilde instagram’ın hangi özelliklerine erişim sağlayabileceğiz ?

Bu özellik şuan için instagram’ı kullananların uygulama içerisinde mesajlarına, beğenmelerine, kaydetme ve yorum özelliklerine ulaşabileceklerdir. Fakat üzücü bir haber İnstagram’ın en gözde özelliklerinden biri olan Hikaye özelliğini internetsiz yani çevrım dışı şekilde kullanamayacağız.Fakat ilerde şirketin bu duruma da güncelleme getirip internetsiz şekilde hikaye özelliğini de kullanmaya aktif edeceği de gelen bilgiler arasında.

Daha fazla güncel, pratik ve teknolojiden bilgiler için bizi takip edin 🙂

About

Check Also

Donald Trump’tan Bilgisayarlar Güvenli Değil

Geçtiğimiz günlerde bir kutlama partisinin başında konuşma yapan Donald Trump çok ilginç iddialarda bulundu. Abd’nin …

Bir cevap yazın