Home / Android Haberleri / iPhone 8 Çıkış Tarihi Ertelendi

iPhone 8 Çıkış Tarihi Ertelendi

Apple şirketinin en kaliteli üretimi olan mobil ürünü iPhone 8 ne zaman çıkacak ?  Tanıtım Günleri Ne zaman yapılacak ?

Apple markasının iphone modeli ile ilgili bazı sorunlar yaşanıyor.Apple şirketi akıllı telefon üretimine 10 yıl önce başlamıştı.Bu yıl çıkaracağı telefon iPhone 8 hem 10. yılını kutlamak için hem de iPhone 8‘i özel bir telefon yapma isteği vardı fakat bazı sorunlar çıktığından tasarımını henüz tamamlayamadı.

Apple şirketi son çıkaracağı seri de gecikme olacağı iddiası internette yer almaktadır.Dedikodulara göre bu gecikmenin sebebi  daha önce bahsedilen iPhone 8 modelinde Apple şirketinin kullanmak istediği OLED ekranda altına koymak istediği parmak izi bu ertelemenin bütün sebeplerini oluşturmaktadır.

Apple şirketinin gözde ve popüler telefonu iPhone 10. yıla özel üretiminde bu yıla özel home tuşunu kaldırarak yerine dokunmatik bir alan oluşturup yepyeni bir özellik getirdi.Şirketin zorlandığı kısım ise bu özelliği kaldırıp altına parmak izi okuyucusu koymak için çaba gösteriyor.Mobil sektörün diğer devi olan Samsung Şirketinin Amiral Gemisi olan Samsung Galaxy S8’de de yaşadığı bir problem bu.

Apple bu özellik yüzünden telefonunun çıkışını geciktirmektedir.Ayrıca telefonun gecikmesine bir sebep ise telefona eklenilecek ön kamera da gecikmeye sebebiyet verildiği tahmin edilmektedir.Tabi ki buralarda bahsedilenler dedikodu veya iddia ne denirse densin.Apple şirketi farklı bir nedenden mi geciktiriyor yoksa bu sebepler tahminden öteye gerçek miymiş iPhone 8 çıkınca anlarız 🙂

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bu konunun altına yazabilirsiniz..

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

Bir cevap yazın