Home / Donanım / İyi Oyuncu Kasaları

İyi Oyuncu Kasaları

Oyunlar artık hayatımızda büyük yer kaplamaktadır.Bu yüzden Oyunlar için alınan bilgisayarlar da çok gelişmekte olup büyük bir ilgiye gün geçtikçe sahip olmaktadır.

Günümüzdeki bilgisayar kullanım alanları genişlemekte olup bunlara bir yenisi olarak da Oyuncu Bilgisayarları eklenmiştir.Zaten teknolojinin gelişmesi ile birlikte herkesin amacına göre bilgisayar edindiği günlerdeyiz.

Şimdi size oyuncu bilgisayarlarını tanıtıp en uygununu seçmeniz için yardımcı olacağım.Öncelikle bu oyuncu bilgisayarları laptop veya masaüstü olarak 2 şekilde de kullanılabilir.

Her iki şekilde de oyuncu bilgisayarı olsa da Masaüstü bilgisayarlar hem fiyat açısından hem performans açısından laptoplara fark atarak Canavar gibi Oyun performansları veriyor.

Bu alanlarda bir çok markanın adını sayabiliriz.Lenova, Geforce, Asus, Kingston, İntel bu markalar kaliteli donanımlar üretip ihtiyacımıza uygun parçaları bize ulaştırmaktadır.(ücreti mukavilinde 🙂 )
bilgisayar parçaları ile ilgili görsel sonucu

Oyuncu bilgisayarların genel özelliklerine bakarsak şuan son teknoloji olan ddr4 olan sistemi kullanmakta fayda var.Sonuçta güncel teknoloji nimetlerinden faydalanmak gerek.Donanım olarak ise

1.Adım : 16 Gb Ram kaçınılmaz !

2.Adım : İntel i7 veya Asus veya başka bir markanın kaliteli bir İşlemcisi ve yüksek mb belleği ve üzerine kaliteli bir fanı.

3. Adım: Oyunlar kuracağımız için kaçınılmaz 1 Terabayt harddisk fakat bunu oyunların yükünü taşısın diye alacağız.Yanına 120 gb veya 240 gb 400-600 mb okuma yazma hızı arası bir SSD harddisk bu hem bilgisayarımızı hızlandırıp hem de hızlı açılmasını sağlayacaktır.Gerçekten SSD büyük bir teknolojidir kesinlikle tavsiye ederim farkı hemen göreceksiniz.

4. Adım : Güzel bir ekran kartı ve yüksek bir gb bu da çok önemli benim tavsiyem ise GeForce Gtx 1080 lar çok efsane.

58f222a667b0a91e203f9c0c
5. Adım : Power yani güç ünitesi bunu özenle seçmemiz lazım çünkü düşük bir güç canavar bilgisayarımıza elektrik vermekte zorlanırsa zincir de takılmalara sebebiyet verir. O yüzden minimum 450 Wolt bir güç kaynağı edinip keyfimize bakmamız lazım.Tabi bunu karşılayacak elektrik prizi de gerekli.

Laptoplar da ise toplama bilgisayar şeklinde imkan olmadığından size sadece markaları vererek seçimi size bırakacağım.

1. Monster
2.Asus
3.MSI
4.HP
5.Dell
Bu laptoplardan bütçenize ve donanımını beğendiğiniz birini elde edip yine keyfinize bakabilirsiniz.Tabi masaüstünün yerini tutamaz ama taşınabilir olması da göz ardı edilemeyecek bir avantaj ! (#LaptopYalnızDeğildir)

Yine takıldığınız bölümler olursa bu konunu altına yorum olarak yapın seve seve yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.Bizi takip edin 🙂

About

Check Also

Bilgisayarımı Hızlandırmak İstiyorum

Bilgisayarımı Hızlandırmak İstiyorum. Şunu belirtmek istiyorum bilgisayarlarımızın yavaşlığı donanımdan kaynaklanmıyorsa kullanıcıdan kaynaklanan sorundur yavaşlık.Evet donanım …

Bir cevap yazın