Home / Nasıl Yapılır / Kullandığınız Bilgisayara Dikkat Edin

Kullandığınız Bilgisayara Dikkat Edin

Kayseri emniyet müdürü yardımcısının yeni yaptığı araştırmalara göre kullandığınız bilgisayarın başkalarının olma ihtimalinin bulunduğu ve kullandığınız bilgisayarın ele geçirilmesini engellemeniz gerektiğini söyledi.

Amerika’nın olası savaşlarda kullanmak üzere hazır tuttuğu çok sayıda kişi ile siber ordusunun da olduğu tahmin etmek zor olmasa gerek.Hatta söylenenen dedikodulara göre Amerika Siber ordusuna günlük 12 milyon dolar harcama yapıyor bu durumda iken siber orduların geleceğe yön verecek olmasını düşünmeden edemiyoruz.

Emniyet müdürü yardımcısı ; Bilgisayarın güvenlik duvarısız ve antivirüs koruma programsız kullanmanın evden çıkarken evin kapılarını açık bırakmaya benzediğini söylüyor.Türkiye’de yaklaşık 500 bin korsan bilgisayarın etkisiz hale getirildiğini söyleyen Ahmet Yüce bilgisayarın güvenlikli kullanılması gerektiğini kesinlikle vurguluyor.
dikkatli bilgisayar ile ilgili görsel sonucu

Bilgisayarınızın kötü insanların kötü işlerine hizmet etmemesi için güvenliğinizi yüksek tutmanız gerektiğini de ekliyor.Bilişim çağında olduğumuz varsayılırsa hiç de haksız değil.Olası savaş veya tehtid durumlarında bilgisayarlarımızın güvenliğini sağlayamamak çok dezavantaj bir durum yaratacaktır.Bu yüzden şimdiden bir antivirüs programı kurmanız ve taratıp bilgisayarınızda ki gereksizleri silmeniz gerekmekte.

hem virüslerden arınan bilgisayar hızlanıp hem de antivirüs kullanılan bir bilgisayara siber suçluların erişim sağlaması çok zor olacaktır.Bu yüzden bilgisizliği yenip sistemi yönetmeyi bilmemiz gerekmekte.Programları ekleyip kaldırmak ve Bilgisayar’daki bilgi işlem işlerini dikkatli yapmamız gerekmektedir.

Ahmet Yüce : Bilgisayar ve diğer şifrelerimizin en az 8 karekterden oluşması gerektiğine dikkat çekiyor. Ve bu şifrelerin içerisinde harf ve semboller bulunması olası siber suçlulara geçit vermeyeceği anlamına geldiğine dikkat çekiyor.

Sizde bu konunun altına yorum yapabilirsiniz.Düşüncelerinizi ve sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.İtinayla cevaplanacağından hiç şüpheniz olmasın.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. Assez d’accord avec votre point de vue, et je trouve même qu’en France (je ne sais pas comment cela se passe dans les autres pays) dés qu’un secteur va mal on dit vous enquiété pas on va debloquer X millions voir milliard d’euro (ex: pb des agriculteur, des pecheurs, transport, …) sans aucunement s&u;2178attaq#er à la cause ou le fond du probléme.

Bir cevap yazın