Home / Nasıl Yapılır / Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim?

Laptoplarda oluşan kısık ses problemine bu haberimizde çözüm bulmaya çalışacağız.Dizüstü bilgisayarlarda müzik dinlerken, oyun oynarken film, dizi veya başka videoları izlerken çıkan sesten tatmin olmayabiliriz.İşte bu probleme çözüm bulmak için dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum.

Kesinlikle bu işlemleri yaptığınızda eskiye göre güzel yükseltilmiş olacak.

Notebooklarda ses kalitesi ve seviyesini artırma nasıl yapılırŞimdi bilgisayarınızın ses kartının driverleri sesleri yükseltmek için bize birebir avantaj sağlamaktadır.O yüzden kullandığınız driverin özelliklerine girip driverin ayarlarından ses seviyelerini yukarı çekerek yükseltme sağlayabilirsiniz.iTunes kullanan kullanıcılar için tercihler bölümünden çalma, oynatma bölümünde yer alan ses geliştiricisi ile ses kalitesini yükseltebilirsiniz.

Windows işletim sistemini kullananlar içinse aşağıdaki adımları izleyip ses kalitesini yükseltebilirler.

1.Denetim Masası
2.Ses
3.Hoparlör

Hoparlör seçeneğinde sağ tık yapıp özellikler bölümünü açınız.Bu ekranda karşınıza gelişmiş seçenekler menüsü gelecektir.Buradaki ayarları kurcalayıp yükseltip alçaltarak kendinize uygun ses kalitesini ve müzik zevkini bulabilirsiniz.

About

Check Also

Bilgisayarda Silinenleri Geri Getirme

Bilgisayarda, geri dönüşüm kutusundan, flash diskten, hafıza kartından silinen mesajları ve dosyaları geri getirme işlemini …

One comment

  1. Umm, are you really just giving this info out for nohntig?

Bir cevap yazın