Home / Teknoloji / Normalden Bin Kat Güçlü Bilgisayar Bulundu

Normalden Bin Kat Güçlü Bilgisayar Bulundu

Yeni yapılan araştırmalara göre uluslar arası çalışan bir ekip lazer teknolojisi ile günümüzün normal bilgisayarlarından 1.000 kat daha hızlı çalışan bilgisayar buldular !

Bundan 20 yıl önce kullandığımız bilgisayar ile şimdi kileri kıyasladığımız da çok fark olduğunu söyleyebiliriz fakat böylesi daha önce ne görüldü ne duyuldu !
Teknoloji geliştikçe her şey gibi bilgisayarların da güçleri artıyor , sayıları artıyor, fiyatı artıyor.Hayatın vazgeçilmezi ve dünyanın gelişmesini doğrudan etkileyen en önemli araçlardan olan Bilgisayarların efendisi keşfedildi.

Gelişen teknoloji ile bu bilgisayarları şuan evinizde kullanacağınızı hayal edebilir misiniz ? Veya buna inanır mısınız ?  Günümüz bilgisayarlarından 1 bin kat daha hızlı bilgisayar demek heralde 5 dönüm arsaya kurulu bir sistem ve binlerce lira para demek.
Üniversite de  kendisine bunu konu edinen ekip gelecekte bilgisayarların şuanki bilgisayarlardan 1.000 kat hızlı çalışan, bilgisayarı lazer teknolojisi ile keşfetti.

lazer teknolojisi ile ilgili görsel sonucu

Lazer darbelerini yönlendirerek ve lazer akımını kontrol altına alarak gerektiğinde ışığı bile bükmekten çekinmeyecek bu teknoloji ile çok daha hızlı ve güzel sonuçlar alınabilmesi mümkün olacak.
Ekip bu teknolojinin adını ” Hafif Dalga elektroniği” Koydu. Bu teknolojinin de gelecekte şuan ki gibi normal bir teknoloji olup yaygınca kullanılabileceğini söyledi.

Bu teknolojiyi kontrol altına almak için zamana ihtiyaçları olduğunu belirten fizik profesörü gelecekte bu teknolojinin bilgisayarlarda kullanılmasını hayal etmek imkansız değil dedi.Şuan için uzun uğraşlar verilmesi gerektiğini söyleyen profesör zamanla bunu başarabileceklerini de ekledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bu konunun altına yazabilirsiniz…

About

Check Also

Nasa, Uzayda Bile Çalışan Bilgisayar Yaptı

Güneş sisteminin en sıcak gezegenlerinden olan Venüs gezegeninde araştırma yapmak çok zordu.Ama Nasa bu sorunu …

Bir cevap yazın