Home / İnternet / Oyun bağımlısı Adam Katliam yaptı !

Oyun bağımlısı Adam Katliam yaptı !

Bilgisayar oyunları bağımlısı bir genç.Tayvan’da metroda eline aldığı bıçakla 4 kişiyi öldürüp 21 kişiyi yaraladı.Şimdi bunun bu siteyle ne alakası var normal bir haber işte diyeceksiniz ama aslında işin aslı tam öyle değil.Bu dramın, vahşetin ana sebepleri arasında bilgisayar oyunları yatıyor.

Ailesinin verdiği ifadeye göre 21 yaşındaki genç evde sürekli savaşlı, şiddetli oyunlar oynuyordu.Başkent taypey’deki Banqiao metrosunda 4 kişiyi öldüren gencin psikolojisinin bu oyunlar yüzünden bozulduğunu söyleyen aile oyunların etkisinde kalarak böyle bir şey yaptığını söyledi.Tabi psikolojisinin bilgisayar oyunları yüzünden bozulduğunu ve aldığı alkol ile böyle bir cinayetlere sebep verdiğini söyleyen aile.

oyun bağımlısı genç ile ilgili görsel sonucu

10 cm bıçağı ile etrafındaki insanları öldüren bu vahşi genç öldürdüğü kişiler arasında 47 ve 62 yaşlarında iki kadının ve 20 ve 30 yaşlarında 2 erkeğin ölümüne sebep veren bu vahşi genç 62 yaşındaki kadını bıçakladıktan sonra olay yerine gelen polisler ve ambulanslar yaşlı kadına tam 4 saat boyunca hayatta tutma mücadelesi verdi.Ancak yaşlı kadının kalbi bu kadar acıyı kaldıramayıp hayata yenik düştü.

Cinayetleri işleyen vahşi genç psikolojik tedavi görüyordu.1 Ay önce de doktoru tarafından iyileştiği gerekçesiyle tedavinin artık bittiğini söyledi.

Tabi ailesinin ifadesine göre bilgisayar oyunlarının böyle psikolojik şiddet olaylarına sebebiyet verdiğini yazdık.Kimselerin bilemeyeceği sebepler de olabilir ancak bağımlı şekilde şiddet içeren oyunları oynamanın da bu olaya etkisi olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bu konu altında belirtebilirsiniz..

About

Check Also

Donald Trump’tan Bilgisayarlar Güvenli Değil

Geçtiğimiz günlerde bir kutlama partisinin başında konuşma yapan Donald Trump çok ilginç iddialarda bulundu. Abd’nin …

One comment

  1. When I was thinking about other superman stories from the last ten years that I really liked, I could only think of Superman: Bigrrhitht and All-star Superman. I hope I’m forgetting about a couple stories cause that is a sad list.

Bir cevap yazın