Home / Android Haberleri / Samsung Galaxy S8 Hafıza Konusunda Aştı !

Samsung Galaxy S8 Hafıza Konusunda Aştı !

Hepimiz ne marka olursa olsun aldığımız telefonlar da örneğin 16 gb ise 6 gbinin kendi uygulamaları ve kaldırılamaz olduğunu dolayısıyla bizim kullanabildiğimiz sadece 10 gb olduğunu görmüşüzdür.

Kullanmadığımız bu uygulamalar zamanla şişip balon olup telefonumuzu yavaşlatıyordu.Samsung bu durumun rahatsız edici olduğunu kabullenip yani yaptığı telefon da Galaxy S8 de artık telefonla birlikte gelen uygulamaların da kaldırabileceğini izin veren bir telefon yaptı.

Elbette bu işde sadece üreten firmanın değil google gibi vb şirketlerin de temel program prensiplerinin de söz sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung bu durumu değiştirip artık yeni bir devrim yaptı.(En azından hafıza konusunda yani) S7 telefonunda bunun sinyallerini veren Samsung şirketi şuan tamamen kaldırmamıza izin veriyor ve istediğimiz taktirde Telefonumuz 16 gb veya 32 gb ise 15-16 gb – 31-32 gb a kadar hafızayı boşaltmamıza izin veriyor.Ve rahatsız olduğumuz balon gibi şişen uygulamara karşı artık bizi söz sahibi yapıyor.

Bunun meyvelerini de şuan kullanıcıların yoğun talep gösterdiği Galaxy S8 ile yiyor zaten Samsung. 

Ancak tamamen bitmedi !
Tamam
kabul hepimiz sevindik ama bu durumun %100 olduğunu söyleyemeyiz.Bazı yapışkan uygulamalar azalsa da var olacaktır.Ancak bunu da rahatsız edici seviyeden daha minimuma çekildiği için göz ardı etmek de mümkün.

Eskiden böyle uygulamarı silmek için telefona çok zor bir işlem olan Root Atmak(Kökünü değiştirmek) işlemini yapmamız gerekiyordu.

Artık yeni bir organımız olan kolumuz bacağımız gibi sevdiğimiz telefonların balon gibi şişmesini engellediği için teşekkür ediyoruz Samsung ‘a 🙂 
Android problemlerinden birinin daha tarihe gömüldüğünü söyleyebiliriz.Darısı diğerlerinin başına 🙂

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı konunun altına yorum olarak yapabilirsiniz…

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

Bir cevap yazın