Home / Android Haberleri / Samsung Ucuz Atlattı

Samsung Ucuz Atlattı

Samsung şirketi geçtiğimiz günlerde yaptığı Galaxy S8 model telefonunda yer alan kırmızı renk patlamasını yaptığı güncelleme ile çözdü.

4.000 tl verip Galaxy S8 aldığınızı düşünün ve telefonu elinize alıp biraz kullandıktan sonra telefonun ekranı birden bire kırmızı renklerle doluyor nasıl tepki verirdiniz ?

Çılgına dönmemek elde değil, kalp krizi bile geçirebilir insan 🙂 Daha teslimatları %100 yapılmadan bile ön sipariş ile eline ulaşan müştericiler Samsung’a ekran hatasıyla ilgili şikayetler yağdırdı.Geçtiğimiz günlerde bu hatayla ilgili Samsung’un yeni bir güncelleme ile bu hatayı çözeceğini duyurduğundan bahsetmiştik.

Galaxy S8 ‘ deki problemlere Güncelleme

Şimdi Samsung yeni yaptığı bir güncelleme ile bu problemin tarihe gömüldüğünü açıkladı.Telefonun yazılımsal hatalardan dolayı bu halde olduğunu fabrikasyon üretimini bir hatanın söz konusu olmadığını söylemişti.

SAMSUNG S8 KIRMIZI ile ilgili görsel sonucu

Telefonun bu hatadan dolayı ekranında gelen problemin yeni bir güncelleme ile giderildiğini söyleyebiliriz.Güney Kore’li teknoloji firması telefonun kırmızı renklerin yoğun olduğu şikayetlere telefonun renk dengesini sağlamak için yeni bir güncelleme yapacaklarını söylüyorlardı.Şimdi de hem yeni bir güncelleme ile bu problemi çözdüklerini söyleyen Samsung, güncellemeye rağmen kırmızı renk hatasının devam ettiğini söyleyen müşterilerine telefonun değişim sözünü verdi.

Ekranın neden kırmızı rengine kaydığı hakkında açıklamalar yapılıyor.Bazı kişiler kırmızımsı tonun OLED panelindeki parlak materyallerin düzensiz bir şekilde yerleştirildiğinden kaynaklandığını iddia ediyor.Sorun ne olursa olsun Samsung ücretsiz değişim sözü ve bir daha note 7 faciası gibi telefonun patlamayacağını hakkında da garanti verdi.

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

Bir cevap yazın