Home / Android Haberleri / Snapchat, İsrail İle Anlaştı

Snapchat, İsrail İle Anlaştı

Snapchat gelirlerini ve kendini daha fazla geliştirebilmek adına yüksek paralar ile İsrail’den bir şirket ile anlaşma yaptı.

Şirketler sektörlerinde daha fazla başının ağrımaması için telif haklarına ciddi bir özen gösteriyor.Snapchat’de bunu göz önünde alarak Telif Anlaşması yaptı.Bu duruma uymayan şirketler ciddi para cezalarına ve ağır cezalara maruz kalıyor.Özellikle gençler arasında popüler olan mesajlaşma uygulaması Snapchat patent konusunda anlaşma yaptı.

Snapchat’in kısa süre önce İsrailli bir firmada yer alan kamera özelliklerini ve filtreleri kapsayan bir patent aldığını duyurdu.Bu patent için ödenen ücretin ise 7.7 milyon dolar olduğu açıklandı.Böylece İsrail’de bir patent için ödenen en yüksek rakam bu oldu ve rekor kırdı.Bundan önceki rekor ise 2.7 Milyon dolar ile Google’nin aldığı patent idi.

snapchat ile ilgili görsel sonucu

Yeni Patentin Önemi Nedir ?

Aslında bu patent Snapchat için konuma göre gelecek olan kamera özellikleri ve filtreler için önemli.Fotoğraf veya video kayıt edildikten sonra sürükleme özelliğinden de faydalanarak filtreler ve kamera özellikleri artık belli bir konuma özgü olacak ama tüm dünya bu özellikleri kullanabilecek.Yani İsrail konumunda geliştirilen bir özellik tüm farklı konumda ki kullanıcıların da hizmetine sunulacak.

Diğer bir konu ise Snapchat’in 400 milyon dolar gelir elde ettiğini biliyoruz.Ve bunun 360 milyon dolarını aslında reklamcılara konum özellikli filtreler ve özellikler satarak kazanmış.Yine de Snapchat bu duruma rağmen bugüne kadar patent yada telif hakkı başvurusu yapmamış veya almamıştı.Şimdi yeni bir sayfa açarak Snapchat bir patent aldı.
FACEBOOK ve İnstagram’a karşı daha ağır ve iddialı olduğunu herkese göstermek ve kanıtlamak istiyor gibi görünüyor.

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

Bir cevap yazın