Home / Android Haberleri / Telefonunuz Galaxy S8 Gibi Görünsün İster Misiniz?

Telefonunuz Galaxy S8 Gibi Görünsün İster Misiniz?

Samsung Galaxy S8 sonunda kullanıcılar ile buluştu ve Samsung’un yeni amiral gemisi ile birlikte yeni bir arayüz güncellemesi ile birlikte geldi. Bu yeni gelen arayüz çok da farklı mı ki diyorsanız evet bir hayli şık ve farklı görünüyor diyebiliriz. Yeni gelen menü ikonları , butonlar , sistem menüleri , arka plan görünümü ciddi şekilde farklı bir görünüme sahip olmasını sağlamış diyebiliriz.

Eğer Galaxy S8 telefonunu almamışsanız yada ön sipariş vermiş olsanız dahi size ulaşmasına çok var ise şuan ki telefonunuzu Galaxy S8 gibi bir görünüme sokabilirsiniz. Yapacağınız bir kaç değişiklik sayesinde hemen hemen Galaxy S8’in aynı arayüzüne sahip olabilirsiniz.

Launcher İle Farkı Yaratın

Öncelikle belirtmeliyiz ki Samsung laucher uygulamasını kullanmanız için bir Samsung telefona ihtiyacınız var. Yani bu Samsung launcher uygulamasını yalnızca Samsung cihazlarında kullanabilirsiniz. Ancak tabi ki de bu hiç bir şey yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Sizler için yapılabilecek bir kaç kişiselleştirilebilir özelliklere bakalım.

nova launcher

Kaydırarak Menü Penceresini Açma: Sağ alt kısımda genellikle duran 9 noktalı menü ikonuna tıklamadan da menü penceresini yeni Galaxy S8 ile açabilirsiniz. Şuan yeni gelen özellik ile aşağı yada yukarı şekilde kaydırarak menü sekmesini açmanız mümkün. Hareket ve Mimik özelliği Nova Launcher gibi bazı launcher uygulamalarında aktif edilebilir. Nova Launcher uygulamasında Ayarlar > Hareketler kısmından bu özelliği yapabilirsiniz.

Sayfa Göstergesini Değiştirme: Genellikle Samgun arayüzünde ana ekran ve diğer ekranları gösteren ve altta duran üç nokta bulunuyor. Bu üç noktalardan bulunduğunuz ekranın noktası daha küçük ve diğerleri daha belirgin oluyor. Eğer bu özelliği Galaxy S8 gibi yapmak istiyorsanız Nova Launcher uygulamasında Ayarlar > Ana Ekran > Sayfa Göstergesi > Küçük Noktalar seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Uygulama Etiketlerini Düzenleme: Samsung cihazlarda ikon etiketleri hem ana ekranda hemde diğer ekranlarda görünürü. Bunu Nova Launcher ile aktif yapmak için Ayarlar > Ana Ekran > ikon düzeni > Etiket dizin yolundan açabilirsiniz.

İkonları Galaxy S8 Gibi Yapın

Bu ikon seti kısmı için tercih size bağlı. Sizlere iki farklı ikon seti önereceğiz bunlardan hangisi sizin daha çok hoşunuza giderse onu tercih edebilirsiniz. İlk ikon seti Grace UX ikon seti olacak. Bu ikonlara buradaki linkten kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Resimde gördüğünüz sol kısımdaki Grace UX oluyor ve gayet şık görünüyor. Pastel renkler kullanılmış ve ikonlar daha düz bir yapıya sahip. Sağdaki ikon setin adı ise Lines İkon Seti ve buradaki linkten de ikonlara ulaşabilirsiniz. Sağdaki ikonlar biraz daha karizmatik duruyor diyebiliriz ancak tabi ki tercih size kalmış. Hangisini daha çok sevdiyseniz onu tercih edebilirsiniz.

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

Bir cevap yazın