Home / Android Haberleri / Ülke Genelinde Yavaşlayan İnternet!

Ülke Genelinde Yavaşlayan İnternet!

lke genelinde yapılan paylaşımlarda birçok kişi internet hızının düştüğünü ifade ediyor. Gün itibariyle geçirdiğimiz referandum sonrasında gün yüzüne çıkan bu olumsuzluk halen resmi bir açıklamaya bağlanmış değil. Sosyal medya üzerinden birçok kişinin internetinin yavaş olduğunu iddia ettiğini görüyoruz. Bunun yanında internet bağlantısının oldukça sağlıklı olduğunu ifade eden gruplarda var. İnternet yavaşladı mı? Bilemiyoruz ancak geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda referandum gününde internet problemi olmaması amacıyla geçtiğimiz pazartesi hizmete başlayan BTK bağlantılı Referandum Koordinasyon Merkezi 7/24 çalıştı. Bugün ise tüm operatör şirketlerinin aldığı önlemlere ve Referandum Koordinasyon Merkezinin aldığı önlemlere karşı büyük oranda internet hız problemi yaşanması dikkatimizi çekiyor.

Resmi Bir Açıklama Yok!

Henüz konuya dair resmi kurumlardan açıklama gelmedi. Bu konunun istisnalara bağlı olduğu savunuluyor. Bu bağlamda açıklama gelmeyebilir. Sorunun kısa zamanda çözüleceğini ümit ediyoruz. Sebebini soracak olursanız da referandum günü gerek YSK gerekse de tüm yayın organları yoğun olarak internet kullanımı gerçekleştirdi. Bunun yanında bireysel kullanımlarında bu gün artışa geçtiği göz önüne alınırsa bu tarz aksilikler olası durumda. Kafaları karıştıran başka bir sorun da bu hız sorununa VPN kullanımının etki etmemesi. Bunu da ulusal bir referandum esnasında alınacak önlemler listesine ekleyebiliriz. Tahminlerimiz doğrultusunda sorun 24 saat içerisinde çözülecek. Çözülmese dahi ilgili kurumdan konuya istinaden açıklamalar gelecektir.

About

Check Also

Samsung Galaxy S8 için İndirim Yaptı

Samsung şirketi, Türkiye’de satışa sunduğu ve bu yıl çok konuşulan meşhur telefonu Galaxy S8 ve …

One comment

  1. Thanks for adding some context to this post. The term &#asi6;2oc18l media’ could probably be expanded to include all technology like when you or your clients used a beeper or OpenTable, especially if it led to beter sales. More and more niche industry apps like Forkly have integrations with OpenTable, which will only increase the opportunities to engage. I’d like to follow up with you in a year or so to see many more tools your clients are using (and to see how many somms have caught on).

Bir cevap yazın