Home / Nasıl Yapılır / USB Aygıtı Tanınamadı Hatası [Çözüldü]

USB Aygıtı Tanınamadı Hatası [Çözüldü]

Usb Aygıtları bilgisayarların ve hayatımız için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.Dolayısıyla bu aygıtlarda oluşan hatalar bizi doğrudan etkilemekte ve fazlasıyla can sıkmaktadır.Özellikle de yeni format attıktan sonra veya yeni bir bilgisayar aldıktan sonra karşımıza çıkmakta.

Şimdi aşağıdaki adımları izleyerek bu problemi aşabiliriz.

usb aygıtı ile ilgili görsel sonucu

1. Adım :Başlattan, Arama bölümüne gelip Denetim masası yazarak Sistem ve Güvenlik ayarlarına girin. Sonra Yönetimsel Araçlar butonuna Tıklayın.Ardından bilgisayar Yönetimini seçip depolama seçeneği altında bulunan Disk yönetimi sekmesine geçin.Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanan arkadaşlar başlat menüsüne sağ tıklayıp bu kısıma ulaşabilirler.Eğer aygıtınız burda gözükmüyorsa başka bir problem vardır demektir.Usb aygıtınızın durumuna bakın eğer bu yöntem de işe yaramıyorsa en iyisi Disk Yönetimine sağ tıklayıp diski biçimlendir diyin.Ama dikkat diskdeki verilerde silinir !

2. Adım : Farklı Usb Portu Deneyin.

Bazen bilgisayarımızın bazı portları kısa devre yapabiliyor ve biz bunu fark etmiyoruz.O yüzden en kesin yol olarak Aygıtı diğer portlarda deneyin.Bilgisayarın önündeki ve arkasındaki portlar dahil çalışan port bulana kadar deneyin.

3. Adım Usb Veri Hızı Farkı : Bildiğiniz üzere şuan son teknoloji olarak Usb 3.0 Özelliği var.Ancak bilgisayarlarımızın portları eskide kalıp yani 2.0 olabilirler aldığınız veya tam tersi Aldığınız ürün 2.0 Usb olup bilgisayar portlarınız 3.0 olabilir.Disk veya aygıtı uygun porta takmaya özen gösterin.

Hiç biri işe yaramadı ise ; Bilgisayarınızdaki tüm kabloları söküp bilgisayarın anakart üzerindeki tozlarını temizleyin.Power tuşunu kapatın bilgisayarınız 10 dakika elektriksiz kalsın.Sonra tekrar kurun kabloları takın ve tekrar deneyin diski.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

One comment

  1. Selvfølgelig er her fyre inde og kommentere dine nydelige bryster Sarah.. Men mest af alt synes jeg du skal vide at du har en fantastisk stil! Nyder dine oufæt-indltig og synes du har en lækker blog, mere af det tak!

Bir cevap yazın