Home / Otomobil / Uygun Fiyatlı Otomobiller

Uygun Fiyatlı Otomobiller

Size teknoloji ve telefon haberleri dışında haber de sunmak istiyorum.Şimdi farklı bir konu olarak bugün otomobilleri anlatacağım.Hepimizin istediği bir otomobil vardır fakat bütçemize göre en fiyatına göre kalitelisini almalıyız.

Uygun fiyatlı otomobil nedir ? Bütçeniz tahminimce 10 ile 20 bin türk lirası olarak hesaplıyorum.Bu fiyatlar arasında örnek otomobiller olarak konuyu ele alayım.

Listenin 1. Sırasında : Fiat markasının ürettiği Albea arabaları gelmektedir.
15 bin tlye rahatlıkla alabileceğimiz bu araçlar hem görünüş açısından hem yakıt tüketimi açısından oldukça iyidir.O Yüzden nerdeyse gördüğümüz bütün taksiler Fiat Albeadır.Çünkü hem geniş aile arabası hem istenilen özelliklerin hepsini barındırıyor.Kliması hidrolik direksiyonu konforu çalışma motor sesi çok uygun ve tatlı bir arabadır.

Motoru 1.3 dizel olup boyuna göre güzel hız vermektedir. Ayrıca çok kolay müşteri de bulabilir parçaları da kolaylıkla bulunabilir.Orta sınıf bizim gibi insanlar için ideal bir arabadır.

Listenin 2. Sırasında : Fiat Palio arabaları gelmektedir.Bu arabalar da yakıt tüketimi ve diğer özellikler konusundan güzel avantajlar sağlamaktadır.Satış yapılmak istediğinde ise kolayca müşteri bulabilir konforlu ve tatlı bir arabadır.

Listenin 3. Sırasında : Benim de çok hoşuma giden bir araç Ford Focus gelmektedir.Ford Focuslar 15-25 bin arasında fiyat olsada 2000- 2004 modellerini bulabiliriz.Ford’un bütün araçları kaliteli zaten.Bunu anlatmaya gerek yok çok konforlu ve üst sınıf bir arabadır.Yeni modelleri efsane nitelikte güzelliğe sahiptir.Bilen bilir zaten bunu da bütçesi yetecekler için tavsiye ediyorum.

Listenin 4. Sırasında : Renault Megane 2 Arabaları gelmektedir.20 Bin e bulabileceğimiz bu araçlar da genişliği motorunun güzelliği ve konforu ile listede yer alıyor.Beğenerek bunu da tatlı bulduğumu belirtmek zorundayım her işinizi görebilecek bir araçtır kendileri.

Listenin 5. Sırasında : Seat Cordoba SİGNO 2000 Model bu da yaklaşık 15 bin tl ediyor.Buda kaliteli ve iş görebilecek bir araçtır

Listenin 6. Sırasında : Opel araçlarında biri olan Astra CD 1999 Model,  Bu araçların fiyatları nedense hiç düşmeyip aksine gittikçe artmaktadır.Gerçekten anlamak zor 17-18 yaşlarında arabalar ama yine de fiyatlarını koruyor.

Listenin 7. Sırasında : Renault’un 2005-2006 modeli Clio Symbol araçları bahsetmemek ayıp olurdu.Ülkemizde memur kesimin kullandığı her işinizi görecek araç olup konforlu, klimalı , yakıtta çok cimri bir araçtır.

Yine de bu fiyatlardan 3-5 aşağıya veya yukarıya değişiklik gösterebilirler.Bunlar benim bildiğim araçların piyasa fiyatları bu şehire göre değişiklik gösterip artan zamlara ve yaşam pahalılığına göre de artabilirler.

About

Bir cevap yazın