Home / Nasıl Yapılır / Windows 7 Windows Çalışmayı Durdurdu Hatası

Windows 7 Windows Çalışmayı Durdurdu Hatası

Windows 7 hataları en çok görülen hatalardan olan Windows 7 Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası oldukça kolay bir şekilde çözülebilir. Bu hata genellikle zarar görmüş sistem dosyalarından kaynaklanır. Bunun yanında bu hata ekran kartı dosyalarınızın zarar görmesinden kaynaklanabilir. Güncellemeler de nu hatayı almanıza yol açabilir. Windows 7 Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası çözümü oldukça kolaydır. Bu hatadan kurtulmak için aşağıda yazan maddeleri birebir uygulamanız gerekmektedir.

Güncellemeler Sorun Olabilir!

Dediğimiz gibi bu hata birçok kullanıcı tarafından alınmaktadır. Bu hatayı engellemek veya onarmak için birçok yol olmasına rağmen temel sorun son gelen güncellemeden kaynaklanır. Yakın zamanlarda güncelleme yaptıysanız ve sonrasında bu hatayı aldıysanız son aldığınız güncellemeyi kaldırmanız gerekir. Bunu yapmak için ilgili güncelleme takip sayfasından son güncellemelerinizi görebilir istediğinizi kaldırabilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücüleriniz Sorun Olabilir!

Bu hatayı alıyorsanız ekran kartınızın tüm sürücülerini güncellemeniz gerekir. Bunu ilgili firmanın sitesinden yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz. Size güncelleme açığı olan yerleri görüntülemek için başlat menüsüne gidin. Sonrasında komut panelini açın. Buraya Sfc / scannow yazın. Sonrasında enter tuşuna basın bu aşamalardan sonra karşınıza güncellemeniz gereken donanımlarınız gelecektir.

Not: Komut satırını açmak için bilgisayarınızın başlat menüsüne “cmd” yazmanı gerekmektedir. Karşınıza çıkan tek uygulamaya tıklayarak komut satırına ulaşabilirsiniz.

Cani Virüsler!

Günümüzde birçok hedefe sahip olan virüsler maalesef bu hatayı almanıza da yol açabilir. Bu nedenle ilk iş olarak bilgisayarınızı güncel ve güvenilir bir virüs programıyla tarayın. Programınızın güncel ve güvenilir olması çok önemlidir aksi takdirde hatayı çözüme kavuşturamazsınız.

Dosya İşlemleri Esnasında Alınan Hata!

Eğer bu hatayı dosyalarda kopyalama, yapıştırma gibi işlemler sırasında alıyorsanız ayrı bir çözüm yöntemi uygulamanız gerekir. Bu işlemleri uygulamak için komut satırını açın. Sonrasında karşınıza gelen ekrana chkdsk /r yazıp enter tuşuna basın. Sonrasında hemen E tuşuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın