Home / Nasıl Yapılır / WordPress Admin Şifresini Unuttum – Sıfırlama

WordPress Admin Şifresini Unuttum – Sıfırlama

WordPress kullanıcı şifre değiştirme işlemini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. WordPress şifrelerimiz güçlü olsun ve tahmin edilmesin diye bazen öyle şifreler kullanırız ki kimi zaman biz bile unuturuz belirlediğimiz şifreyi veya aklımızda birçok şifre vardır ki bunlar arasında ki WordPress şifremiz uçup gider…

WordPress Admin Şifresi Unuttum 5

Bu sorun çözümsüz değil. WordPress kullanıcı şifre değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Yapılması gereken işlem adımlarını doğru olarak yaparsanız kısa süreler içerisinde yeni bir WordPress şifresine sahip olabilirsiniz. WordPress şifre değiştirme işlemi için ilk olarak phpMyAdmin’e bağlantı sağlayın.

PhpMyAdmin’e bağlantı sağladıktan sonra sol tarafta kullanmakta olduğunuz veritabanını seçin.

WordPress Admin Şifresi Unuttum 1

Veritabanı seçimi yapıldıktan sonra karşınıza tüm WordPress tabloları açılacaktır. Bu tablolardan wp_users tablosuna tıklayın.

WordPress Admin Şifresi Unuttum 3

Girmiş olduğunuz wp_users tablosunda WordPress sitenizde kullanmakta olduğunuz kullanıcı hesabını bulun ve düzenle butonuna tıklayın.

WordPress Admin Şifresi Unuttum 2

Açılan tablodaki user_pass bölümünden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularken dikkat etmeniz gereken aşağıdaki görselde görüldüğü gibi MD5 seçeneğinin seçili olması gerekmektedir.

WordPress Admin Şifresi Unuttum 4

Son olarak Git (Go) butonuna tıklayın. Bu işlemlerin ardından yeni WordPress şifrenize sahip olabilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifre için bir kaç öneride bulunmak istiyorum. WordPress sitenizin güvenliği için belirlenecek şifre güçlü olması gerekmektedir. Çünkü bazı kişiler tarafından şifreniz deneme yanılma yoluyla bulunmaya çalışılabilir.

Güçlü bir şifre oluşturmak için öncelikle gerçek adınız, kullanıcı adınız veya web site adını belirlenecek olan şifrede kullanmayın. Yeni şifreniz büyük, küçük harfler, simgeler ve sayılardan oluşturmaya ve uzun olmasına özen gösterin. Bu şekilde oluşturulan şifreler tahmin edilmesi daha zordur. Bu işlem aşamalarını uygularken yaşadığınız sorunları yorum olarak belirtebilirsiniz.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın