Home / Otomobil / Yerli Otomobil Geliyor !

Yerli Otomobil Geliyor !

Bakan Özlü ; Yerli Otomobil hakkında Kamu sektörünün desteği ve Özel Sektörün Öncülüğünde hayata geçireceğiz açıklamasını yaptı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü : Dünya pazarlarına hitap edebilecek bir araba markası oluşturmayı çok önemsiyoruz.Bunu inşallah özel sektörün öncülüğünde ve kamunun desteğiyle gerçekleştireceğiz.

Özlü ; Otomotiv sektöründe sanayileşmenin çok önemli olduğunu ve sürükleyici olduğunu söyledi.Yeni teknolojiler arasında gelen otomotiv sektörü bugün hayatımıza girmiş olan bütün teknolojilerin ön planında olduğunu söyledi.

yerli otomobil ile ilgili görsel sonucu

Otomotiv sektöründe her yıl yeni rekorlar

Bakan özlü; Otomotiv sektörünün Türkiye’nin geleceği hakkında çok önemli rol oynacağını aktararak.Şunları söyledi

Otomotiv sektörüne baktığımızda imalat da her yıl yeni gelişmeler yaşanıyor ve sektör kendini çok geliştiriyor.Her geçen gün gücüne güç katan sektör her yıl yeni rekorlara imza atıyor.Bugün Türkiye Dünyanın otomotiv üretiminde güzel noktalara gelmek üzere olduğunu belirten Bakan Özlü , Türkiye de üretilen araçların kalitesinin çok iyi olduğunu Tüm Dünyaya kanıtlamamıza çok az kaldı.

Özlü sadece otomotiv sektörüne değil, sanayileşmeye ve imalat kısmına da çok dikkat ettiklerini söyledi.

Üretmek Lazım !

Türkiye’nin gelişip teknolojide söz sahibi olması için kesinlikle üretime odaklanması gerektiğini söyleyen Bakan Özlü Artık satın alan değil satan konumunda kendilerini bulmak istediklerini söyledi.Teknoloj alanında çok gelişmeler yapmak istendiğini söyleyen Bakan Özlü bunun için Üretimin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Bahanelere gerek yok !
16 Nisan
referandumundan sonra artık beklemeye lüzüm olmadığını ve Ar-ge çalışmaları konusunda Türkiye de en yoğun sektörün otomotiv olduğunu belirten Özlü bir an önce Yerli Otomobil Markasını yapıp bunun Tüm dünya da Kaliteli şekilde anılmasını istediklerini söyledi.

Özel sektörden 85 milyon dolar destek bulduklarını söyleyen Bakan önümüzdeki günlerde inşallah özel sektörün bu öncülüğüyle birlikte tüm dünya da Kaliteli bir Marka Yerli Otomobil yapmak istediklerini ve bunun artık zamanı geldiğini böyle bir ihtiyacın olduğunu söyledi.

About

Bir cevap yazın