Home / Nasıl Yapılır / YOUTUBE GİREMİYORUM SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

YOUTUBE GİREMİYORUM SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Youtube Giremiyorum 2016 (Sorun Çözüldü)

Dünya’da en çok yaygın olarak kullanılan video sitesi youtube, bazen aksaklıklardan dolayı ip engellemesine takılabiliyor. Neredeyse insanların %90’ı her aradığı videoyu youtube sayesinde kolaylıkla bulabildiği için bu erişim sıkıntısına takılmak istemiyor. Sizlere birden farklı çözüm önerileri ve alternatif yollar sunacağız. Bu yöntemler sayesinde kolay bir şekilde youtube girişini gerçekleştirebilecek ve engelleri ortadan kaldırabileceksiniz.

Youtube Giriş Yöntem 1

Herkesin bilgisayarında “etc” dosyası bulunmaktadır. Bu dosyaya “C:\WINDOWS\system32\drivers\etc” yazarak ulaşın. Ardından içerisinde yer alan “host” adlı dosyayı masaüstüne kopyalayın. Ardından bu dosyayı metin belgesi ile düzenleme şeklinde açın. Ardından içerisinde yer alan bütün yazıları silin ve kaydedin. Ardından bu dosyayı tekrar aynı konuma gönderin ve youtube engeliniz büyük ihtimalle ortadan kalkmış olacaktır. Yalnız bu işlemi yapmadan önce “host” dosyasının bir yedeğini almayı unutmayın.

Youtube Girmenin Yöntemi 2

Dns adreslerini değiştirmek her zaman faydalı bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde yalnızca youtube değil, bütün engelli web sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Youtube Giriş Yapmanın Yolu 3

Ktunnel, vtunnel ya da her hangi bir proxy sitesi aracılığı ile youtube kolayca giriş yapabilirsiniz. Bunun için Google arama motorunu kullanarak ilgili arama kısmına ktunnel, vtunnel ya da proxy yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu işlemde flash player desteği olmayabilir haliyle videoların oynatılmasında ya da takılmasında bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Kısa süreli gezinti için ideal diyebiliriz.

Anlatılan bu yöntemler arasında en kolay ve sağlıklı yöntemin 2. olduğunu unutmayınız. Yine de takıldığınız ya da sormak istediğiniz sorular için yorum bırakabilirsiniz. En kısa sürede takıldığınız noktada sizlere yardımcı olacağız.

About

Check Also

Laptop’da Ses Yükseltme

Laptop’da sesi nasıl yükseltebilirim? Laptobumda ses çok az çıkıyor arttırmak için napabilirim? Laptoplarda oluşan kısık …

Bir cevap yazın